Na cestě s BlaBlaCarem

In the press

Jak již z názvu vyplývá, tak pařížský startup BlaBlaCar, který lidem nabízí možnost spolujízdy, využívá k převozu výhradně auta. Nicméně jeden ruský strojvedoucí ze samarského města Syzraň se totiž údajně rozhodl, že bude využívat k rostoucímu trendu carsharingu svou dieselovou lokomotivu.

V Česku roste zájem o takzvanou sdílenou ekonomiku. Výrazný nárůst uživatelů zaznamenávají služby Airbnb nebo BlaBlaCar. Díky nim mohou lidé nabízet zájemcům pronájem volného pokoje či bytu na několik nocí, nebo třeba spolujízdu na delších i kratších trasách.

Je to rok, co BlaBlaCar vstoupil naplno na český trh. Koupil si k tomu i tuzemský Jízdomat. „V evropském průměru sedí v autě dva lidé, u nás jsou to průměrně tři,“ vysvětluje šéf tuzemské pobočky firmy Pavel Prouza. Budoucnost pro původně francouzskou firmu ale univerzální koncept spolujízdy vidí právě ve sdílené ekonomice.

O BlaBlaCaru

Jsme spolehlivá komunita, která spojuje řidiče s volnými místy v autě a cestující na stejné trase.

Přečíst více >>

V případě dotazů neváhejte kontaktovat Martinu Čmielovou na martina.cmielova [at] blablacar.com nebo blablacar [at] prkonektor.cz

Další informace nebo materiály najdete na:
Ke stažení

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte politikou cookies

Nabídni jízdu