Napsali o nás

In the press

Smartphone má dnes téměř každý. Denně ho používáme nejen na komunikaci, ale stále více na sociální sítě, surfování po internetu, nákupy nebo emaily. V autě může zastávat funkci navigace, přitom ale s tou správnou aplikací může posloužit mnohem lépe. Portál Žena v autě přináší tip na nejlepší aplikace pro cestování.

S dubnem jsme upravili Podmínky užití BlaBlaCaru a stručný přehled těchto úprav přinesl Měšec.cz. Spolujízda není jízda služebním autem nebo s kamiónem a musí být ryze nekomerční. Na to jsme se v definici nově více zaměřili.

Jak již z názvu vyplývá, tak pařížský startup BlaBlaCar, který lidem nabízí možnost spolujízdy, využívá k převozu výhradně auta. Nicméně jeden ruský strojvedoucí ze samarského města Syzraň se totiž údajně rozhodl, že bude využívat k rostoucímu trendu carsharingu svou dieselovou lokomotivu.

V Česku roste zájem o takzvanou sdílenou ekonomiku. Výrazný nárůst uživatelů zaznamenávají služby Airbnb nebo BlaBlaCar. Díky nim mohou lidé nabízet zájemcům pronájem volného pokoje či bytu na několik nocí, nebo třeba spolujízdu na delších i kratších trasách.

Je to rok, co BlaBlaCar vstoupil naplno na český trh. Koupil si k tomu i tuzemský Jízdomat. „V evropském průměru sedí v autě dva lidé, u nás jsou to průměrně tři,“ vysvětluje šéf tuzemské pobočky firmy Pavel Prouza. Budoucnost pro původně francouzskou firmu ale univerzální koncept spolujízdy vidí právě ve sdílené ekonomice.

Pondělní Události se zabývaly tématem sdílené ekonomiky. Kromě toho porovnávaly plusy a mínusy jednotlivých dopravních prostředků na klíčové české trase Praha - Brno. Jak vyšla spolujízdu v porovnání s ostatními? Reportáž o sdílené ekonomice a cestování.

Marketing a media převzal naši case study. Statický produkt znamená váš konec. Komunikujte se zákazníky, naslouchejte podnětům a uvádějte je do života. A svou službu aktivně užívejte! Článek pro předplatile online.

Desítky milionů volných sedadel jsou každý den v milionech aut brázdících silnice po celém světě. My se snažíme tato sedadla zaplnit a přispět majitelům na provoz vozů. Podle CEO BlaBlaCaru Nicolase Brussona má tato snaha smysl i ve světě se samořiditelnými auty. Věří, že lidé budou auta stále chtít vlastnit. Přečtěte si celý rozhovor.

Blížící se advent je přítomný všude, kam se člověk podívá. Venkovní teploty pomalu klesají k nule, ve večerních ulicích svítí tisíce barevných žárovek, na každém kroku je cítit cukroví, medovina nebo svařené víno a na náměstích připomínají blížící se Štědrý den vánoční trhy. Srovnání nej trhů i typů dopravy, jak se na ně vypravit, přináší Doma.cz. Článek najdete zde.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat Martinu Čmielovou na martina.cmielova [at] blablacar.com nebo blablacar [at] prkonektor.cz

Další informace nebo materiály najdete na:
Ke stažení

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte politikou cookies

Nabídni jízdu