×

Co jsou úrovně zkušeností?

Díky spolujízdě přes BlaBlaCar cestuješ se členy spolehlivé komunity. Každý člen má úroveň zkušeností, která se postupně podle jeho aktivit vyvíjí. Úrovně zkušeností ti pomáhají vybrat si toho správného spolucestujícího pro svou další jízdu s BlaBlaCarem. Je pět úrovní:

Úrovně zkušeností BlaBlaCaru

Nováček Středně pokročilý Pokročilý Expert Ambasador
Ověřený email a mobil Vítejte!
Nastavené preference
Profilová fotka přidána
Získaná kladná hodnocení
1 hodnocení
3 hodnocení
6 hodnocení
12 hodnocení
% získaných kladných hodnocení
>60%
>70%
>80%
>90%
Zasloužilost
1 měsíc
3 měsíce
6 měsícù
12 měsícù

Tvá úroveň zkušeností na BlaBlaCaru

Pokud máš vysokou úroveň zkušeností, ukazuje to, že jsi spolehlivý člen komunity BlaBlaCaru. Tvá úroveň zkušeností se skládá ze čtyř faktorů:

 • Ověření emailem a mobilem
 • Úplnost tvého profilu
 • Kladná hodnocení, která ti udělili ostatní členové (3 až 5 hvězdiček = kladná hodnocení)
 • Jak dlouho jsi členem

Tvá úroveň zkušeností se aktualizuje každou noc ve 2 hodiny.

Jak zvýšit úroveň zkušeností

Vyplň svůj profil na 100 %:

Zadej své jméno, rok narození a vyplň krátké představení.

 • > Ověř svou e-mailovou adresu a telefonní číslo Zvyšuje to tvou úroveň zkušeností - ostatní členové vědí, že tě mohou kontaktovat a že bude jednoduché se s tebou domluvit na podrobnostech jízdy.

 • > Přidej svou profilovou fotku Zvyšuje to tvou úroveň zkušeností - členové rádi vidí, s kým budou cestovat. Můžeš nahrát svou fotku přímo z Facebooku, trvá to jen pár vteřin!

 • > Vyplň své preference

  Zvyšuje to tvou úroveň zkušeností - členové o tobě mají více informací. Můžeš označit, zda kouříš, nevadí ti cestovat se zvířaty a zda jsi Bla, BlaBla nebo BlaBlaBla (odtud název BlaBlaCar!). Je to rychlé a snadné.

 • Uděluj a dostávej hodnocení: Hodnocení mají velký vliv na Tvou úroveň. Po společné cestě dostanou členové hodnocení od spolucestujících. Čím kladnější hodnocení dostaneš, tím vyšší bude Tvá úroveň zkušeností. Systém hodnocení má stupně od "vynikající" až po "velmi špatné". Aby jsi postoupil do další úrovně, musí být minimálně 90% Tvých hodnocení buď "vynikající", "výborné" nebo "dobré". Nejlepší způsob, jak získat hodnocení, je cestovat často a vždy udělit hodnocení ostatním členům: 75% členů, kteří dostanou hodnocení, také hodnocení udělí zpět!

Staň se Ambasadorem – co to pro tebe znamená?

Ambasadoři mají v komunitě BlaBlaCaru výjimečné postavení.
- Členové ti budou více věřit, vyberou si tě pro společné cestování a tvé auto bude rychleji obsazené.
- Ambasadoři jsou zváni do televize a skupin respondentů, mohou sdílet své názory o chystaných nových funkcích a mnohem více.

Podívej se, co říkají naši ambasadoři

 • Jan (36) Ambasador

  Od chvíle, kdy jsem se stal ambasadorem, najdu cestující rychle. Cestující můj status uklidňuje. Jsem strašně pyšný na to, že jsem ambasador.

 • Jana (32) Ambasador

  Teď jsem ambasadorka a ostatní tak automaticky vědí, že jsem skvělá partnerka pro spolujízdu. Je pro mě tak snadnější cestovat, protože řidiči vědí, že se se mnou bez problémů na spolujízdě domluví. Opravdu je to rozdíl!

 • Pavel K.(28) Ambasador

  Jako ambasador jsem byl pozván na osobní setkání. Moc se mi toto setkání s ostatními členy a týmem BlaBlaCaru líbilo. Když se ohlédnu zpátky, vidím, že na moje přípomínky byl brán zřetel a že byly uvedeny do praxe. Kamarádi mi můj status ambasadora závidí.

Důvěra je klíčová

Když udělujeme hodnocení a vyplníme si profil na BlaBlaCaru, zvýšíme svou úroveň zkušeností a zároveň tak vytváříme důvěru v komunitě.

Důvěra má neskutečnou moc - díky ní je sdílení příjemné, a tak sdílíme častěji. Když více sdílíme, máme z toho prospěch všichni!

V BlaBlaCaru věříme, že je důvěra natolik důležitá, že jsme vytvořili naše superhrdiny důvěry:Trustman a Trustwoman. Jsou to superhrdinové, kterými se může stát každý z nás! Pro více informací o nich a také o tom, jak vytváříme důvěru v naší mezinárodní komunitě, jdi na BeTrustman.com.